Mózg, pamięć, koncentracja

Benzoesan sodu zaostrza objawy ADHD u dzieci

Jak stwierdziło kilka niezależnych od siebie grup badawczych, powszechnie stosowany w przemyśle spożywczym środek konserwujący benzoesan sodu (E211) – zaostrza objawy ADHD u dzieci. Z tego względu warto uważnie analizować listę składników na etykietach kupowanych produktów spożywczych, w tym zwłaszcza gotowego majonezu, margaryny, owoców w puszkach, dressingów sałatkowych oraz sosów, a nawet zup i sięgać po ich wolne od konserwantów alternatywy.

Dopalacz dla mózgu

Fosfatydyloseryna to naturalny i całkowicie bezpieczny „dopalaczdla mózgu. Poprawia pamięć i koncentrację a ponadto ogranicza powysiłkowy wzrost kortyzolu, przez co zapobiega katabolizmowi (rozkładowi) białek. Fosfatydyloseryna pomoże Ci również ograniczyć negatywny wpływ stresu na pracę żołądka i nadnerczy (ogranicza wydzielanie kortyzolu pod wpływem stresu).

Histamina

Histamina to substancja, która pełni w naszym organizmie rolę neurotransmitera i mediatora stanów zapalnych. W normalnych warunkach za rozkład histaminy odpowiada enzym DAO (oksydaza diaminowa), ale w warunkach stresu nitrozacyjnego biosynteza histaminy z aminokwasu histydyny przewyższa zdolności neutralizujące enzymu DAO, co wywołuje i/lub nasila stany zapalne. Ze względu na brak wyposażenia w ten enzym, narządem, który cierpi na tym najbardziej jest nasz mózg. Neurodegeneracyjne działanie histaminy to kolejny powód, dla którego warto jak najszybciej wyeliminować stres nitrozacyjny.

0:00
0:00