Mito-med – O nas

Mito-Med to specjalistyczna platforma, propagująca wiedzę na temat medycyny mitochondrialnej oraz substancji mitochondrialnych – Mitoceutyków® i ich wpływu na organizm ludzki.

Od wielu lat uświadamia jak ważnym aspektem w życiu człowieka, jest traktowanie organizmu jako całości, poszukiwanie przyczyny danego schorzenia, a także dbanie o swoje zdrowie już na poziomie komórkowym.

Publikacje na temat mitochondriów i medycyny mitochondrialnej tworzone są przez wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, dzięki czemu użytkownicy otrzymują kompleksowe i rzetelne informacje nie tylko z dziedziny zdrowia, ale także stylu życia, urody, nauki, czy diagnostyki.

Zespół portalu Mito-Med

Artykuły zawarte na stronie, oparte są na informacjach z badań naukowych oraz inspirowane wiedzą prekursorów medycyny mitochondrialnej, w tym doktora Franza Enzmanna, który opracował m.in. płynną formę koenzymu Q10 oraz doktora Bodo Kuklinskiego – autora wielu publikacji, książek o medycynie mitochondrialnej, jej złotych standardów i filarów terapii. Doświadczenie prekursorów oraz badania stanowią fundament do budowania fachowej i rzetelnej wiedzy dotyczące współczesnej medycyny i szeroko pojętego zdrowia.

Dr hab. med. Bodo Kukliński to wybitny lekarz specjalizujący się w chorobach o podłożu mitochondrialnym, chorobach wielonarządowych i medycynie środowiskowej. Jest pionierem medycyny mitochondrialnej w Niemczech. Na podstawie wieloletniej praktyki oraz obserwacji rozwinął terapie oparte na bardzo dokładnym wywiadzie z pacjentem i celowanej diagnostyce. Doktor jest autorem wielu znanych słów m.in.: „Organizm nie choruje z  powodu braku leków”.

Dr Franz Enzmann to światowej sławy naukowiec zajmujący się diabetologią, endokrynologią, a w szczególności rolą mitochondriów w powstawaniu chorób. Zdobywca grupowej Nagrody Nobla (wraz z grupą naukową prof. Schallego) za odkrycie zjawiska wydzielania hormonów w podwzgórzu oraz ich budowy i czynności. Doktor prowadził również badania kliniczne nad zastosowaniem koenzymu Q10, którego podanie u dzieci z dystrofią mięśniową okazało się ogromnym sukcesem. Zainspirowany efektami doktor stworzył linię wysoce skutecznych substancji mitotropowych – Mitoceutyków®.

Poznaj wywiady ze ekspertami medycyny mitochondrialnej

Nasi specjaliści

Portal Mito-Med tworzony jest przez ekspertów w wielu dziedzinach: medycyny, biochemii,  dietetyki, czy psychologii, których pasją jest popularyzowanie wiedzy o zdrowiu i medycynie mitochondrialnej. Więcej na temat poszczególnych autorów i ich specjalizacji w zakładce Nasi specjaliści.

Koncepcja Mito-Med

Mito-Med to skrót oznaczający koncepcję medycyny mitochondrialnej nazywanej inaczej mito-medycyną. Mito-Med jest gałęzią współczesnej medycyny zajmującą się profilaktyką i leczeniem chorób, których podłożem jest zaburzone funkcjonowanie mitochondriów.

Medycynę mitochondrialną wyróżnia holistyczne podejście do organizmu, odnajdywanie przyczyn zaburzeń biochemicznych oraz leczenie na poziomie komórek bez skutków ubocznych. Koncepcja Mito-Med została opracowana przez dr. Franza Enzmanna. Polega na ochronie sprawnych mitochondriów, które odpowiadają za zaopatrywanie komórek w niezbędną do przeżycia energię. W tym celu należy dostarczać im niezbędnych składników odżywczych oraz ograniczać kontakt ze szkodliwymi czynnikami.

Sześć filarów koncepcji Mito-Med:

  1. Utrzymanie integralności oraz płynności błon komórkowych
  2. Wspieranie procesu produkcji energii oraz zaopatrzenia komórek w cząsteczki ATP
  3. Wsparcie enzymatycznych kompleksów antyoksydacyjnych
  4. Zaopatrzenie organizmu w antyoksydacyjne mikroskładniki odżywcze
  5. Dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników mineralnych oraz pierwiastków śladowych
  6. Badania o wiarygodnej wartości diagnostyczne

Więcej na temat najważniejszych przemian i procesów w organizmie z punktu widzenia medycyny mitochondrialnej znajduje się w dziale Koncepcja Mito-Med.

Mitoceutyki

Mito-Med wspiera w doborze odpowiednich substancji mitochondrialnych – Mitoceutyków®, tłumacząc, dlaczego warunkiem długiego zdrowia jest sprawne funkcjonowanie mitochondriów i komórek organizmu.

Mitoceutyki to substancje które natura wykształciła sama w toku ewolucji w celu ochrony mitochondriów. Należy do nich około 40 różnych składników i związków z kluczową, endogenną substancją – koenzymem Q10.

Na portalu opisujemy jak odpowiednio stosować preparaty mitochondrialne oraz na czym polega ich działanie i wyjątkowa skuteczność.  

0:00
0:00