Koenzym Q10 wsparciem w planowaniu ciąży

Doustne podawanie koenzymu Q10 zapobiega spadkowi ilości i pogorszeniu jakości oocytów, związanemu z wiekiem, zwiększając możliwości rozrodcze u kobiet po 40. roku życia. Kilkumiesięczna kuracja ubichinolem poprawia owulację, podnosi stężenie estradiolu, a w konsekwencji zwiększa szanse na zapłodnienie. Jego suplementacja jest istotna także u mężczyzn – poprawia jakość nasienia i zwiększa ruchliwość plemników. Koenzym Q10 jest silnym antyoksydantem wspierającym mitochondria na każdym etapie życia i zapobiegającym stresowi oksydacyjnemu przez eliminację wolnych rodników.

Koenzym Q10 i selen ratują przed zawałem serca

Badania kliniczne potwierdzają, że regularna oraz długotrwała suplementacja koenzymu Q10 oraz selenu obniża ryzyko zgonu z przyczyn sercowo – naczyniowych nawet o 54% u osób starszych. Koenzym Q10 zapewnia wystarczającą produkcję ATP oraz stabilizację potencjału błony mitochondriów serca, selen natomiast wspiera odzyskiwanie utlenionego Q10. Ponadto suplementacja selenu i koenzymu Q10 zapobiega znacznemu zanikowi telomerów leukocytów u osób starszych z niską zawartością selenu.

Koenzym Q10 – wsparcie w walce z Candidą

Koenzym Q10 to nie tylko przeciwutleniacz i paliwo dla mitochondriów, lecz również immunomodulator, pomagający zwalczać kandydozę narządów wewnętrznych. Przewlekła grzybica prowadzi do deplecji koenzymu Q10 w organizmie, zwiększając ryzyko mitochondriopatii.

Dla kogo koenzym Q10?

Poziom koenzymu we krwi zmniejsza się przy znacznych obciążeniach psychicznych (stres), dużym wysiłku fizycznym (sport), w ciężkich stadiach tzw. chorób cywilizacyjnych, takich jak dolegliwości sercowe, cukrzyca, nowotwory, otyłość a także po 35 roku życia.

Kiedy koenzym Q10 jest skuteczny?

Czy wiesz, że dopiero od osiągnięcia pewnej wartości koenzymu Q10 we krwi zaczyna on działać i pełnić swoje funkcje? Skuteczne działanie Q10 zaczyna się od stężenia w serum 2,5 mg/l. Taki poziom osiągniemy najszybciej stosując płynną i nanocząsteczkową formę zawartą w preparacie Quinomit Q10 Fluid.

Koenzym Q10 może ratować życie

Badania naukowe donoszą, że płynny koenzym Q10 w połączeniu z łagodną hipotermią wydłuża czas życia u pacjentów po zatrzymaniu akcji serca, u których przeprowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową.

Dlaczego koenzym Q10 jest tak istotny?

Koenzym Q10 to ważny przeciwutleniacz oraz kluczowy kofaktor kompleksów łańcucha oddechowego. Jest niezbędny do produkcji energii. Niedobór koenzymu Q10 automatycznie prowadzi do utraty sił oraz zaburzenia wszelkich procesów metabolicznych w organizmie. Z tego względu suplementacja koenzymem Q10 jest podstawą terapii mitochondrialnej.

0:00
0:00