Koenzym Q10 – wsparcie w walce z Candidą

Koenzym Q10 to nie tylko przeciwutleniacz i paliwo dla mitochondriów, lecz również immunomodulator, pomagający zwalczać kandydozę narządów wewnętrznych. Przewlekła grzybica prowadzi do deplecji koenzymu Q10 w organizmie, zwiększając ryzyko mitochondriopatii.

Dla kogo koenzym Q10?

Poziom koenzymu we krwi zmniejsza się przy znacznych obciążeniach psychicznych (stres), dużym wysiłku fizycznym (sport), w ciężkich stadiach tzw. chorób cywilizacyjnych, takich jak dolegliwości sercowe, cukrzyca, nowotwory, otyłość a także po 35 roku życia.

Kiedy koenzym Q10 jest skuteczny?

Czy wiesz, że dopiero od osiągnięcia pewnej wartości koenzymu Q10 we krwi zaczyna on działać i pełnić swoje funkcje? Skuteczne działanie Q10 zaczyna się od stężenia w serum 2,5 mg/l. Taki poziom osiągniemy najszybciej stosując płynną i nanocząsteczkową formę zawartą w preparacie Quinomit Q10 Fluid.

Koenzym Q10 może ratować życie

Badania naukowe donoszą, że płynny koenzym Q10 w połączeniu z łagodną hipotermią wydłuża czas życia u pacjentów po zatrzymaniu akcji serca, u których przeprowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową.

Dlaczego koenzym Q10 jest tak istotny?

Koenzym Q10 to ważny przeciwutleniacz oraz kluczowy kofaktor kompleksów łańcucha oddechowego. Jest niezbędny do produkcji energii. Niedobór koenzymu Q10 automatycznie prowadzi do utraty sił oraz zaburzenia wszelkich procesów metabolicznych w organizmie. Z tego względu suplementacja koenzymem Q10 jest podstawą terapii mitochondrialnej.

0:00
0:00